Firma

/Firma
Firma 2016-10-28T20:03:28+00:00

KIM JESTEŚMY:

Firma CARGAZ BIS Mariola Rewers jest właścicielem marek SOLARIS DIESEL DUAL FUEL, SOLARIS DIESEL i SOLARIS DYNAMIC oraz producentem instalacji gazowych występujących pod ww. nazwami.  Firma DUAL FUEL SYSTEMS Sp. z o.o. jest wyłącznym dystrybutorem wyżej wymienionych marek.

Nasza firma to przede wszystkim ludzie, których pasje i zainteresowania wiążą się ściśle z technologiami autogazu. To ludzie o ogromnym doświadczeniu, których wspólnym celem jest tworzenie wysokiej jakości systemów alternatywnego zasilania silników spalinowych, które pozwalają wszystkim zmotoryzowanym oszczędzać pieniądze i bezproblemowo eksploatować swoje pojazdy.


NASZA MISJA:

Misją Solaris Diesel Dual Fuel jest ciągły rozwój technologiczny naszych produktów i zwiększanie jakości naszych usług. Priorytetem dla naszego zespołu jest zadowolenie każdego użytkownika SOLARIS DYNAMIC i SOLARIS DIESEL, produktów z których jesteśmy dumni i które serdecznie Państwu polecamy!

2 x EKO

EKONOMIA – wykorzystanie gazu jako tańszego paliwa w silnikach wysokoprężnych.

EKOLOGIA – wykorzystanie gazu do zmniejszenia emisji szkodliwych spalin w silnikach wysokoprężnych.


HISTORIA NASZEJ FIRMY:

Firma rozpoczęła swoją działalność na rynku instalacji LPG/CNG  pod nazwą Car-Gaz w 1991 roku i jest producentem instalacji gazowych LPG/CNG o nazwie handlowej SOLARIS DYNAMIC oraz SOLARIS DIESEL.

Jakość naszej pracy została doceniona już w 1999 roku, kiedy to jako jedyna firma w Wielkopolsce zdobyliśmy Certyfikat Jakości Unii Wielkopolan.

Na tym nie poprzestaliśmy i przez kolejne cztery lata od 2000 do 2003 firma Car-Gaz była laureatem Grand Prix Wielkopolski. W roku 2009 firma wdrożyła system zarządzania jakością potwierdzony certyfikatem PN-EN ISO 9001:2009. W drugiej połowie 2012 roku firma pozytywnie została poddana procesowi weryfikacji zgodnie z normą ISO 9001:2008.

W 2012 roku otrzymaliśmy Certyfikat Grand Prix Wielkopolski 2012 w XIII edycji Regionalnego Konkursu Jakości pod patronatem Wojewody Wielkopolskiego za wkład w tworzenie i rozwój alternatywnego źródła zasilania pojazdów.

Kamieniem milowym dla naszego zespołu było wprowadzenie na rynek systemu sekwencyjnego wtrysku gazu dla silników wysokoprężnych o nazwie SOLARIS DIESEL w 2011 roku. Po otrzymaniu homologacji sposobu montażu naszego systemu we wszystkich typach pojazdów nasza firma wkroczyła w erę podwójnego zasilania DIESEL – LPG i szybko stała się liderem w Polsce. Poprzez sieć warsztatów i dystrybutorów zaznaczyliśmy swoją obecność również za granicą.

W pierwszym kwartale 2014 roku firma zaczęła przechodzić restrukturyzację. Obowiązki producenta systemów wtrysku gazu przejęła firma CARGAZ BIS Mariola Rewers. Zbiegło się to w czasie z ukończeniem prac konstrukcyjnych związanych z udoskonaleniem flagowego produktu firmy, czyli systemu gazowego do silników wysokoprężnych, który otrzymał nową nazwę SOLARIS DIESEL DUAL FUEL. Gotowość nowego systemu do wprowadzenia na rynek wiązała się z powołaniem do życia wyłącznego dystrybutora. Rolę tę przejęła specjalnie do tego powołana DUAL FUEL SYSTEMS Sp. z o.o., która od 1-szego stycznia, 2015 roku jest wyłącznym dystrybutorem wszystkich systemów gazowych produkowanych przez CARGAZ BIS. Nad całością rozwoju obu firm i oferowanych technologii czuwa niezmiennie pan Henryk Rewers, założyciel, pomysłodawca i prezes firmy DUAL FUEL SYSTEMS.